Εορτασμός της επανάστασης της 25ης Μαρτίου 1821

Την Παρασκευή 22 Μαρτίου 2024, θα τιμήσουμε την επέτειο της επανάστασης του 1821. Οι μαθητές της Δ΄ τάξης, που διοργανώνουν τη γιορτή, θα έρθουν στο σχολείο στις 8:00 από την οδό Οδεμησίου και με τη συνοδεία των δασκάλων τους κ. Δημητρίου Σωτηρακόπουλου και κ. Διαμάντως Τερζίδου θα οδηγηθούν στον χώρο της εκδήλωσης.

Οι υπόλοιποι μαθητές θα έρθουν στο σχολείο στις 8:15, θα γίνει η πρωινή προσευχή και με τη συνοδεία των εκπαιδευτικών, θα οδηγηθούν στον χώρο όπου θα γίνει η γιορτή.

Οι γονείς-κηδεμόνες των μαθητών όλων των τάξεων που θέλουν να παρακολουθήσουν τη γιορτή θα εισέλθουν στον χώρο του σχολείου στις 8:25, από την είσοδο στην οδό Ηρώων Πολυτεχνείου.

Τα παιδιά τους θα τα παραλάβουν μετά το πέρας της εκδήλωσης στις 9:30,  από την οδό Οδεμησίου.

Εκείνη την ημέρα δε θα λειτουργήσει Πρωινή Ζώνη και Ολοήμερο.