Επίσκεψη των μαθητών της Ε΄ τάξης στο Α΄ ΚΑΠΗ Καισαριανής

Την Τρίτη 23 Απριλίου 2024 οι μαθητές της Ε΄ τάξης του σχολείου μας, μαζί με τη δασκάλα τους κ. Ουρανία Ζέρβα, επισκέφθηκαν το Α΄ ΚΑΠΗ Καισαριανής. Οι μαθητές αφού πρόσφεραν ένα τεράστιο αυγό με ευχές που είχαν ζωγραφίσει, συνομίλησαν με άτομα της τρίτης ηλικίας και ενημερώθηκαν για τις δράσεις που υλοποιούν στον χώρο του ΚΑΠΗ. Αναφερόμενοι στις μέρες του Πάσχα δήλωσαν πόσο σημαντικό είναι για αυτούς να είναι μαζί με τις οικογένειές τους και αναμόχλευσαν μνήμες από Πασχαλιές που ήταν πιο νέοι αναφέροντας ορισμένες συνήθειες που είχαν, όπως το άσπρισμα των σπιτιών τους. Τα παιδιά έδειξαν μεγάλο ενδιαφέρον και γεύτηκαν τα κεράσματα που τους προσφέρθηκαν. Φεύγοντας τους πρόσφεραν από μια λαμπάδα την οποία διακόσμησαν οι ίδιοι οι θαμώνες του Α΄ ΚΑΠΗ. Ένα μεγάλο ευχαριστώ για τη φιλοξενία στην υπεύθυνη του Α΄ ΚΑΠΗ, στα μέλη, σε όλο το προσωπικό, καθώς και στην υπεύθυνη κ. Στέλλα Σαρρηπαναγιώτου-Ληλού που παραβρέθηκε εκ μέρους του Δήμου Καισαριανής.